Klassik Eterniit (Agro)

Tulekindel
Müravaba
Lihtne paigaldada
Keskkonnasõbralik
Asbestivaba eterniit
Hingav

Klassik Eterniit (Agro)

Klassik Eterniit (Agro) kaheksalainelised plaadid vastavad oma lainete kõrguse ja laiuse poolest nõukogude ajal toodetud asbesteterniidile. Klassik (Agro) asbestivaba eterniit plaatide identne laius lihtsustab katuse renoveerimistöid, kuna ei ole vaja katuse konstruktsiooni ümber teha ega roovitist muuta.

Kaheksalainelised Eterniit Klassik asbestivaba eterniit laineplaadid sobivad kõige paremini suure pindalaga katustele – majandus- ja tööstushoonetele ning asbesteterniidiga kaetud katuste renoveerimiseks.

Küsi pakkumist oma maja jaoks juba täna!

Klassik Eterniit (Agro) laineplaadid on ohutu asbestivaba eterniit katusekattematerjal, mis on valmistatud tsemendist, lubjakivist, tselluloosist, veest ja asbesti välja vahetanud PVA-kiust. Kiudtsement Klassik eterniit plaatidel on suurepärane vastupidavus keskkonnamõjudele ning väga head tugevusnäitajad, niisiis teenib see katusekate kaua, ei nõua hooldamist ja näeb esteetiline välja. Kiudtsementi hinnatakse tema keemilise neutraalsuse poolest: see ei eralda keskkonda mingeid keemilisi ühendeid ega reageeri mingite kahjulike ainetega. Lisaks on ka kiudtsemendi tootmisprotsess ise keskkonnasõbralik: selle valmistamisel ei jää üle mingit teisest toorainet. Klassik eterniit Laineplaate toodetakse Baltimaade ainsas niisugust katusekattematerjali valmistavas tehases Naujoji Akmenes juba enam kui 15 aastat. Sellest 5 aasta jooksul valmistatakse laineplaate uues moodsas tehases.

Tahame teid teavitada, et alates 1. jaanuarist 2017 muutis Eternit Baltic asbestivaba eterniit laineplaatide tootenimetusi.
Selleks, et jagada tooted tootegruppideks ja teha positsioneerimine lihtsamaks, antakse laineplaatidele selgemad nimetused ja seotakse Eternit Baltic kaubamärgiga. Pange tähele, muudetakse ainult asbestivaba eterniit laineplaatide nimetusi.
Asbestivaba eterniit Klassik M sai uue tootenime Eterniit Klassik.
Asbestivaba eterniit Klassik L sai uue tootenime Eterniit Agro L.
Asbestivaba eterniit Klassik XL sai uue tootenime Eterniit Agro XL.

MÕÕTHIND
1250 x 1130 mm Hall7,40 €
1250 x 1130 mm Värviline9,25 €
1750 x 1130 mm Hall10,90 €
1750 x 1130 mm Värviline13,60 €
2500 x 1130 mm Hall14,00 €
2500 x 1130 mm Värviline18,90 €

Miks tasub valida eterniit Klassik M?

Asbestivabast eterniidist laineplaadid Klassik M on Klassik laineplaatide baasil loodud katusekattematerjal. Plaadid on sama laiad ja sama kujuga lainetega nagu eelmisel sajandil kasutatud plaadid eterniitkatustel, seepärast ei ole katuse renoveerimisel selle konstruktsiooni vaja muuta. Lühemad laineplaadid annavad katusele kaunima välimuse.

Miks valida eterniit Klassik L (Agro L)?

Laineplaadid Klassik L uue nimega Eterniit Agro L on samasuguse pikkuse ja laiusega nagu vanad asbesteterniidist plaadid. Need plaadid on piisavalt suured ka suure pindalaga eterniitkatuste katmiseks, kuid piisavalt mugavad, et nende paigaldamiseks ei oleks vaja teha suuri investeeringuid seadmetesse. Plaat kaalub umbes 25 kg, tänu millele suudab seda tõsta ka üks inimene. Vanade asbesteterniidist plaatide omadega kokku langevad mõõtmed ja profiil tähendab, et uute plaatide paigaldamiseks ei ole vaja eterniitkatuse konstruktsiooni muuta.

Miks valida eterniit Klassik XL (Agro XL)?

Eterniit Klassik XL on odavad ja ajasäästlikud asbestivabast eterniit laineplaadid. Üks plaat katab koguni kahe ja poole ruutmeetri suuruse pinna. See võimaldab ka suure pindalaga eterniitkatuseid väga kiiresti katta. Nende plaatidega võib katta ka seinu.

Nende plaatide puhul on katuse hooldustööde teostamine eriti turvaline kuna plaatidel on spetsiaased turvaribad, mis kaitsevad inimest katusekattest läbi vajumise eest, kui ta katuse hooldustööde tegemisel katusekattematerjalile valesti peale astub.

 

Klassik Eterniit (Agro)

Lainete arv: 8
Laius: 1130 mm
Pikkus: 2500; 1750; 1250 mm
Paksus: 6,0+-0,5 mm
Kaal: 35; 25; 18 +-0,5 kg
Külgmine ülekatmine: 80 mm
Otsmine ülekatmine: 150 mm
Kasulik laius: 1050 mm

Jrk nr Tarvik Kirjeldus
1. Vasakpoolne servakate
0,67 tk vasakpoolset servakatet 1 m vasakpoolse eterniitkatuse kohta
Kasulik pikkus 1480 mm
2. Harjakate ühe kaldega katusele
1,15 tk ühe kaldega eterniitkatuse harjakatet 1 m katuseharja kohta
3. Harjakivi
1,7 tk harjakive 1 m katuseserva kohta
Kasulik pikkus 525 mm
4. Harjakivi otsaplaadiga
1 tk otsaplaadiga harjakivi ühe katuseserva kohta.
Kasulik pikkus 525 mm
5.1. Harjakate (pealmine) kahepoolse kaldega (kald)katusele
1,15 tk pealmist harjakatet 1 m katuseharja kohta
5.2. Harjakate (alumine) kahepoolse kaldega (kald)katusele
1,15 tk alumist harjakatet 1 m katuseharja kohta
6.1. Alumine harjakatte lõpudetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk alumist harjakatte lõpudetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta vaskpoolse servakattega
6.2. Ülemine harjakatte lõpudetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk ülemist harjakatte lõpudetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta vasakpoolse servakattega
7. Parempoolne servakate
0,67 tk parempoolset servakatet 1 m parempoolse eterniitkatuse kohta
Kasulik pikkus 1480 mm
8. Ühe kaldega parempoolse katuse harja servakatte otsadetail
1 tk parempoolse eternittkatuse harja servakatte otsadetaili parempoolse katuse harja ühenduse kohta servakattega
9. Katuse ja seina ühenduselement
1,15 tk eterniitkatuse ja seina ühenduselementi 1 m seinaühenduse kohta
10. Parempoolne servakatte ja seina ühenduselement
1 tk ühepoolset servakatte ja seina ühenduselementi ühe seinaühenduse ühenduse kohta servakattega
11. Katuseventilaator. Tihendusriba ja kinnitusdetailid on lisatud.
1 tk 20 m2 katuse kohta
12. Vasakpoolne servakatte ja seina ühenduselement
1 tk servakatte ja seina ühenduselementi ühe seinaühenduse ühenduse kohta servakattega
13.1. Parempoolne alumine harjakatte otsadetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk alumist otsadetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta parempoolse servakattega
13.2. Parempoolne pealmine harjakatte otsadetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk pealmist otsadetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta parempoolse servakattega
Kruvid

Asbestivaba eterniit plaatide kinnitamiseks soovitame kasutada Eternit Balticu kruvisid. Kruvide valmistamisel on arvesse võetud Eternit Balticu spetsialistide kogemusi, Leedu ilmastikutingimusi ning laineplaatide kinnitamisele esitatavaid nõudeid. Galvaniseeritud kruvidel olevad keermed lihtsustavad paigaldamist. See võimaldab teha tööd kiiremini ning hoida ära plaatide kahjustumist. Kruvipea kummiseib tagab veekindluse ja hoiab ära lekked. Karbis on 100 kruvi ja kaks kruvikeeraja otsikut.

Auru läbilaskev katusekile Eternit 120

Katusekilel Eternit 120 on väga hea veeauru läbilaskvus. Katusekile veeauru läbilaskvuse standardnäitaja Sd on 0,02. See näitab, et vesi aurustub katusekile kaudu samamoodi kui 20 cm õhupilu kaudu. Eternit pakub veeauru läbilaskvaid katusekilesid, mille Sd näitaja on 0,01 või kahekordne standardnäitaja. See tulemus on saavutatud kile optimaalse ruutmeetrikaalu säilitamise teel, mis tagab vastupidavuse venitusele. Auru läbilaskev katusekile on mõeldud isolatsiooniga katustele. See tagab niiskuse aurustumise katuse struktuurilt ning takistab vee tagasivoolu struktuuri. Sel moel püsib katus kuivana. Välistatud on katuse struktuuride mädanemine, ei teki hallitust ning soojusisolatsioon on tõhus.

Katuseventilaator

Soovitame paigaldada katuseventilaatori eesmärgiga ventileerida igat 20 m2 katusest. Ventilaator tagab õhuvoolu katuse struktuuris. Katuseventilaatoritega on kaasas kinnitusdetailid ja tihendusriba, seega pole paigaldamiseks lisatarvikuid vaja.

Tihendusribad

Tihendusriba kasutatakse katuse (harja) elementidevaheliste ühenduste tihendamiseks.
Soovitatav on kasutada tihendusriba 7-10° kaldega katustel. (1 riba,= 1.10 m 1 hari) 8 mm.Tihendusribad on samuti kasulikudplaatide ülekatete puhul kohtades, kuhu tekivad lumesüvendid.

Punane (ainult 1750 mm); must (ainult 1250); tumepruun; telliskivipunane; roheline; kirsipunane; hall

Planeerimis- ja paigaldusjuhend

Laineplaatide infovoldik

Vastavusdeklaratsioon

Ostu-müügiprotsess:

Klient saab täita Hinnapäringu siin. Seejärel saadetakse Kliendile materjalide pakkumine. Kui Kliendile sobib pakkumine, saadetakse Kliendile arve, mille tasumise järel pangaülekandega või sularahas on Tellimus jõustunud.

Transport:

Rooftec OÜ pakub võimalust oma kaup objektile transportida. Võimalik on valida kas kaup laetakse auto pealt maha vedaja poolt või teostab Klient mahalaadimist ise. Klient peab tagama kaubaautole kindla sissepääsu objektile. Rooftec OÜ ja transpordifirma ei vastuta materjalide kohaletoimetamisega tekkinud viivituse ja tekkinud eest, kui Kliendi poolt määratud objektini puudub korralik kattega sissesõidutee, Kliendi või Kliendi esindajat ei ole kohapeal või Kliendi poolt esitatud andmed on ebatäpsed või ebaõiged.
Juhime tähelepanu, et vedaja saab kauba tuua objektini mööda kõvakattega teed. Kui teekate on sobilik, siis võib transportida ka mööda muud tüüpi teekatet aga seda otsustab vedaja.

Garantii:

Vastavalt Tarbijakaitseseadusele kehtib Rooftec OÜ-st ostetud kaupadele tootjagarantii 2 aastat. Toodete kasutamisel peab täpselt järgima paigaldus- ja kasutusjuhendit, sest toodete garantii kehtib vaid materjali- või valmistusvigade korral. Garantii ei kehti, kui toodet on valesti kasutatud või kui ta on kulunud!

Kauba tagastamine:

Ostjal on 14 päeva jooksul õigus kaupa vahetada või raha tagasi küsida.

  • Taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi Ostja tootepakendit avada. Müüa võtab Kauba tagasi ainult kasutamata kujul (kilepakend avamata), originaalpakendis ja kahjustamata/määrdunud.
  • Kauba tagastamiseks tuleb esitada Müüjale avaldus koos arve koopiaga e-posti aadressile info@rooftec.ee 14 päeva jooksul alates kauba kätte saamisest.
  • Ostjal on õigus tellimus tühistada ka enne makse sooritamist. Sellest tuleb teavitada kirjutades info@rooftec.ee vastavasisulise avalduse.

Kauba tagastamine toimub Ostja enda kulul ning esialgset transpordikulu Müüja Ostjale tagasi ei maksavälja arvatud juhul, kui tagastatud kaup ei vastanud Ostja tellimusele. Ostja tagastab kauba nii kiiresti, kui võimalik, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul. Kui tellitud kaup ei vasta tellimusele, siis vahetuse- ja tagastuskulud kannab esimesel korral Müüja. Iga järgneva vahetuse korral kannab postikulud Ostja. Raha tagastatud kauba eest hüvitatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul.

Müüja õigused:

Kõik pildid on illustratiivse tähendusega. Hinnad võivad muutuda ette teatamiseta.

Eterniit Klassik M (1130×1250) (CB40) Eterniit Klassik L (Agro L) (1130×1750) (CB40) Eterniit Klassik XL (Agro XL)
Lainete arv 8 Lainete arv 8 Lainete arv 8
Laius 1130±10 mm Laius 1130±10 mm Laius 1130±10 mm
Pikkus 1250±10 mm Pikkus 1750±10 mm Pikkus 2500±10 mm
Paksus 6,0±0,5 mm Paksus 6,0±0,5 mm Paksus 6,0±0,5 mm
Kaal 18±0,5 kg Kaal 25±1 kg Kaal 35±1 kg
Külgmine ülekate 80 mm Külgmine ülekate 80 mm Külgmine ülekate 80 mm
Otsmine ülekate 150 mm Otsmine ülekate 150 mm Otsmine ülekate 150 mm
Kasulik laius 1050 mm Kasulik laius 1050 mm Kasulik laius 1050 mm
Kasulik pikkus 1100 mm Kasulik pikkus 1600 mm Kasulik pikkus 2350 mm
Kasulik pind 1,15 m2/plaat Kasulik pind 1,68 m2/plaat Kasulik pind 2,46 m2/plaat
Min katusekalle* Min katusekalle* Min katusekalle*
Ühe plaadi kinnitamiseks vajalik roovide arv** 2 Ühe plaadi kinnitamiseks vajalik roovide arv** 3 Ühe plaadi kinnitamiseks vajalik roovide arv** 3
Max roovide vaheline kaugus 1100 mm Max roovide vaheline kaugus 800 mm Max roovide vaheline kaugus 1175 mm
Lainete sügavus 46±2 mm Lainete sügavus 46±2 mm Lainete sügavus 46±2 mm
Materjali keskmine kulu katuse 1 m2 kohta Materjali keskmine kulu katuse 1 m2 kohta Materjali keskmine kulu katuse 1 m2 kohta
Plaadid Kruvid/naelad Roovid Plaadid Kruvid/naelad Roovid Plaadid Kruvid/naelad Roovid
0,87 2,7 1,0 m 0,6 1,8 1,4 m 0,4 1,6 2,0 m

** roovide arv sõltub igal üksikul juhul struktuuriehitusest.

rooftec