Eterniit Gotika

Tulekindel
Müravaba
Lihtne paigaldada
Keskkonnasõbralik
Hingav

Eterniit Gotika

Tehases valmis puuritud augud (ainult värvitud eterniit plaatidel)
Tehases lõigatud nurgad
Saadaval on originaalsed komplektsed katusedetailid

Eternit Baltic valmistab viielainelisi asbestivaba eterniit Gotika plaate vastavalt Lääne-Euroopas populaarsele profiilile P75. Tänu lõigatud nurkadele ja valmispuuritud aukudele on asbestivaba eterniit plaatide paigaldamine kiire ja lihtne. Väiksemad plaadid ja kõrged laiad lained annavad katusele kauni välimuse. Kõrged lained muudavad need plaadid ka tugevaks ja vastupidavaks.
Lisaks on võimalik viielaineliste Gotika plaatide juurde originaalseid kiudtsemendist katusedetaile valida. See muudab katusekatte komplekteerimise lihtsaks ning katuse välimus mõjub lõpetatuna.
Kõige paremini sobivad viielainelised Gotika asbestivaba eterniit laineplaadid katustele, mis nõuavad usaldusväärsust, pikaealisust ja kaunist välimust – eramute katuste renoveerimiseks ja uusehitistele.

Miks valida eterniit Gotika?

Eterniit Gotika on viielainelised moodsad laineplaadid. Tehases eelnevalt lõigatud nurkade ja valmipuuritud aukudega. Tänu sellele on katuse katmine nende plaatidega kiirem ning vigade tekkimise võimalus väiksem. Neid plaate saab komplekteerida originaalsete katusedetailidega, mis katuse välimuse lõpetatuks muudavad.

Gotika laineplaadid on ohutu asbestivaba eterniit katusematerjal, mis on valmistatud tsemendist, lubjakivist, tselluloosist, veest ja asbesti välja vahetanud PVA-kiust. Kiudtsemendil on suurepärane vastupidavus keskkonnamõjudele ning väga head tugevusnäitajad, niisiis teenib see eterniitkatus kaua, ei nõua hooldamist ja näeb esteetiline välja. Kiudtsement asbestivaba eterniiti hinnatakse tema keemilise neutraalsuse poolest: see ei eralda keskkonda mingeid keemilisi ühendeid ega reageeri mingite kahjulike ainetega. Lisaks on ka kiudtsemendi tootmisprotsess ise keskkonnasõbralik: selle valmistamisel ei jää üle mingit teisest toorainet. Asbestivaba eterniit laineplaate toodetakse Baltimaade ainsas niisugust katusekattematerjali valmistavas tehases Naujoji Akmenes juba enam kui 15 aastat. Sellest 5 aasta jooksul valmistatakse laineplaate uues moodsas tehases.

Küsi pakkumist oma maja eterniitkatuse jaoks juba täna!


MÕÕTHIND
Eterniit Gotika 585 x 920 mm värviline5,50 €
Eterniit Gotika 585 x 920 mm hall3,95 €

Asbestivaba eterniit Gotika

Lainete arv: 5
Laius: 920 mm
Pikkus: 585 mm
Paksus: 6,0+-0,5 mm
Kaal: 6+-0,5 kg
Külgmine ülekatmine: 47 mm
Otsmine ülekatmine: 125 mm
Kasulik laius: 873 mm
Kasulik pikkus: 460 mm

Jrk nr Tarvik Kirjeldus
1. Vasakpoolne servakate
0,67 tk vasakpoolset servakatet 1 m vasakpoolse eterniitkatuse kohta
Kasulik pikkus 1480 mm
2. Harjakate ühe kaldega katusele
1,15 tk ühe kaldega eterniitkatuse harjakatet 1 m katuseharja kohta
3. Harjakivi
1,7 tk harjakive 1 m katuseserva kohta
Kasulik pikkus 525 mm
4. Harjakivi otsaplaadiga
1 tk otsaplaadiga harjakivi ühe katuseserva kohta.
Kasulik pikkus 525 mm
5.1. Harjakate (pealmine) kahepoolse kaldega (kald)katusele
1,15 tk pealmist harjakatet 1 m katuseharja kohta
5.2. Harjakate (alumine) kahepoolse kaldega (kald)katusele
1,15 tk alumist harjakatet 1 m katuseharja kohta
6.1. Alumine harjakatte lõpudetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk alumist harjakatte lõpudetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta vaskpoolse servakattega
6.2. Ülemine harjakatte lõpudetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk ülemist harjakatte lõpudetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta vasakpoolse servakattega
7. Parempoolne servakate
0,67 tk parempoolset servakatet 1 m parempoolse eterniitkatuse kohta
Kasulik pikkus 1480 mm
8. Ühe kaldega parempoolse katuse harja servakatte otsadetail
1 tk parempoolse eternittkatuse harja servakatte otsadetaili parempoolse katuse harja ühenduse kohta servakattega
9. Katuse ja seina ühenduselement
1,15 tk eterniitkatuse ja seina ühenduselementi 1 m seinaühenduse kohta
10. Parempoolne servakatte ja seina ühenduselement
1 tk ühepoolset servakatte ja seina ühenduselementi ühe seinaühenduse ühenduse kohta servakattega
11. Katuseventilaator. Tihendusriba ja kinnitusdetailid on lisatud.
1 tk 20 m2 katuse kohta
12. Vasakpoolne servakatte ja seina ühenduselement
1 tk servakatte ja seina ühenduselementi ühe seinaühenduse ühenduse kohta servakattega
13.1. Parempoolne alumine harjakatte otsadetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk alumist otsadetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta parempoolse servakattega
13.2. Parempoolne pealmine harjakatte otsadetail kahepoolse kaldega (kald)katusele
1 tk pealmist otsadetaili harja ühe kokkupuutekoha kohta parempoolse servakattega
Kruvid

Asbestivaba eterniit plaatide kinnitamiseks soovitame kasutada Eternit Balticu kruvisid. Kruvide valmistamisel on arvesse võetud Eternit Balticu spetsialistide kogemusi, Leedu ilmastikutingimusi ning laineplaatide kinnitamisele esitatavaid nõudeid. Galvaniseeritud kruvidel olevad keermed lihtsustavad paigaldamist. See võimaldab teha tööd kiiremini ning hoida ära plaatide kahjustumist. Kruvipea kummiseib tagab veekindluse ja hoiab ära lekked. Karbis on 100 kruvi ja kaks kruvikeeraja otsikut.

Auru läbilaskev katusekile Eternit 120

Katusekilel Eternit 120 on väga hea veeauru läbilaskvus. Katusekile veeauru läbilaskvuse standardnäitaja Sd on 0,02. See näitab, et vesi aurustub katusekile kaudu samamoodi kui 20 cm õhupilu kaudu. Eternit pakub veeauru läbilaskvaid katusekilesid, mille Sd näitaja on 0,01 või kahekordne standardnäitaja. See tulemus on saavutatud kile optimaalse ruutmeetrikaalu säilitamise teel, mis tagab vastupidavuse venitusele. Auru läbilaskev katusekile on mõeldud isolatsiooniga katustele. See tagab niiskuse aurustumise katuse struktuurilt ning takistab vee tagasivoolu struktuuri. Sel moel püsib katus kuivana. Välistatud on katuse struktuuride mädanemine, ei teki hallitust ning soojusisolatsioon on tõhus.

Katuseventilaator

Soovitame paigaldada katuseventilaatori eesmärgiga ventileerida igat 20 m2 katusest. Ventilaator tagab õhuvoolu katuse struktuuris. Katuseventilaatoritega on kaasas kinnitusdetailid ja tihendusriba, seega pole paigaldamiseks lisatarvikuid vaja.

Tihendusribad

Tihendusriba kasutatakse katuse (harja) elementidevaheliste ühenduste tihendamiseks.
Soovitatav on kasutada tihendusriba 7-10° kaldega katustel. (1 riba,= 1.10 m 1 hari) 8 mm.Tihendusribad on samuti kasulikudplaatide ülekatete puhul kohtades, kuhu tekivad lumesüvendid.

Must; tumepruun; telliskivipunane; roheline; kirsipunane; hall

Planeerimis- ja paigaldusjuhend

Laineplaatide infovoldik

Vastavusdeklaratsioon

Ostu-müügiprotsess:

Klient saab täita Hinnapäringu siin. Seejärel saadetakse Kliendile materjalide pakkumine. Kui Kliendile sobib pakkumine, saadetakse Kliendile arve, mille tasumise järel pangaülekandega või sularahas on Tellimus jõustunud.

Transport:

Rooftec OÜ pakub võimalust oma kaup objektile transportida. Võimalik on valida kas kaup laetakse auto pealt maha vedaja poolt või teostab Klient mahalaadimist ise. Klient peab tagama kaubaautole kindla sissepääsu objektile. Rooftec OÜ ja transpordifirma ei vastuta materjalide kohaletoimetamisega tekkinud viivituse ja tekkinud eest, kui Kliendi poolt määratud objektini puudub korralik kattega sissesõidutee, Kliendi või Kliendi esindajat ei ole kohapeal või Kliendi poolt esitatud andmed on ebatäpsed või ebaõiged.
Juhime tähelepanu, et vedaja saab kauba tuua objektini mööda kõvakattega teed. Kui teekate on sobilik, siis võib transportida ka mööda muud tüüpi teekatet aga seda otsustab vedaja.

Garantii:

Vastavalt Tarbijakaitseseadusele kehtib Rooftec OÜ-st ostetud kaupadele tootjagarantii 2 aastat. Toodete kasutamisel peab täpselt järgima paigaldus- ja kasutusjuhendit, sest toodete garantii kehtib vaid materjali- või valmistusvigade korral. Garantii ei kehti, kui toodet on valesti kasutatud või kui ta on kulunud!

Kauba tagastamine:

Ostjal on 14 päeva jooksul õigus kaupa vahetada või raha tagasi küsida.

  • Taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi Ostja tootepakendit avada. Müüa võtab Kauba tagasi ainult kasutamata kujul (kilepakend avamata), originaalpakendis ja kahjustamata/määrdunud.
  • Kauba tagastamiseks tuleb esitada Müüjale avaldus koos arve koopiaga e-posti aadressile info@rooftec.ee 14 päeva jooksul alates kauba kätte saamisest.
  • Ostjal on õigus tellimus tühistada ka enne makse sooritamist. Sellest tuleb teavitada kirjutades info@rooftec.ee vastavasisulise avalduse.

Kauba tagastamine toimub Ostja enda kulul ning esialgset transpordikulu Müüja Ostjale tagasi ei maksavälja arvatud juhul, kui tagastatud kaup ei vastanud Ostja tellimusele. Ostja tagastab kauba nii kiiresti, kui võimalik, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul. Kui tellitud kaup ei vasta tellimusele, siis vahetuse- ja tagastuskulud kannab esimesel korral Müüja. Iga järgneva vahetuse korral kannab postikulud Ostja. Raha tagastatud kauba eest hüvitatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul.

Müüja õigused:

Kõik pildid on illustratiivse tähendusega. Hinnad võivad muutuda ette teatamiseta.

Lainete arv: 5
Laius: 920±5 mm
Pikkus: 585±10 mm
Paksus: 6,0±0,5 mm
Kaal: 6±0,5 kg
Külgmine ülekate: 47 mm
Otsmine ülekate: 125 mm
Kasulik laius: 873 mm
Kasulik pikkus: 460 mm
Kasulik pind: 0,4 m2/plaat
Ühe plaadi kinnitamiseks vajalik roovide arv**: 2
Max roovide vaheline kaugus: 460 mm

Materjali keskmine kulu katuse 1 m2 kohta:

  • Plaadid: 2,5
  • Kruvid/naelad: 4,9

** roovide arv sõltub igal üksikul juhul struktuuriehitusest.

rooftec