Punutud aiavõrk

Tsingitud terastraadist punutud aiavõrk.

Tsingitud aiavõrk

Tsingitud terastraadist punutud aiavõrk. Punutud aed sobib nii aiamaadele ja eramutele kui ka tööstusterritooriumitele. Selle piirdeaia tootmiseks on kasutatud üksnes ülikvaliteetset traati, mis on tsingitud.

Kas punutud võrkaed on vastupidavam kui keevisvõrgust ehitatud aed?

Tänu lumerohketele talvedele on paljud inimesed uuesti hakanud eelistama vahepeal vanamoodsaks peetud punutud aiavõrku. Kas punutud aiavõrk on vastupidavam kui keevisvõrgust ehitatud aed? Kuna punutud aiavõrgu silmasuurus on üldjuhul kõikidel tootjatel 50x50mm siis praktiliselt ainukeseks võrgu tugevuse näitajaks on võrgutraadi diameeter, nn Vene ajal müüdava tsingitud võrgutraadi diameeter oli tavaliselt 3mm, tänapäevase võrgutraadi diameeter jääb üldjuhul vahemikku 1,6-2,8mm.

Punutud aiavõrgu hinnad:

Kõrgus (m) Võrgu silm (mm) Traat (mm) Jm. Rullis Hind (jm)
1,2 50 × 50 2,2 20 5,00 €
1,5 50 × 50 2,2 20 5,60 €

Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Mida suurema diameetriga traat ja mida väiksema silmaga aiavõrk, seda tugevam ja vastupidavam jääb piirdeaed. Soovitame jätta postide vahe maksimaalselt kuni 2700mm.

Punutud aiavõrk tõmmatakse esialgu pingule kas kätega või kasutades spetsiaalset võrgu kammi. Edasi liigutakse võrku pingutades ning seda järjest postide külge kinnitades. Klambrid on soovitav paigaldada iga 20-30cm tagant – näiteks 1500mm kõrgune võrkaed kinnitatakse aiapostile 6-7 klambriga.

Pärast võrgu kinnitamist ja esialgset pingutamist pingutakse aiavõrk üle spetsiaalsete pingutustangidega.

Selleks, et mitte kanda aiavõrgu pingeid edasi väravatele, tuleb väravaposti kõrvale betoneerida reapost ja toestada see kaldtoega. Sellise lahenduse puhul võtame väravapostidelt võrkaiast tuleneva pinge ja väravate funktsionaalsus on tagatud

Punutud võrkaia paigaldamisel on lisaks kinnitusklambritele ja pingutitele vaja ka pingutustraati, mille külge aiavõrk riputatakse. Pingutustraatide arv sõltub võrkaia kõrgusest 1200 – 1500mm kõrguse võrkaia puhul piisab kolmest pingutustraadist, 1500 – 2000mm kõrguse aiavõrgu paigaldamisel tasub arvestada nelja pingutustraadiga. Aiavõrgu kinnitamiseks pingutustraadile, v.a. ülemisele riputustraadile on kaubanduses saadaval nn. sidumistraat.

  • Punuvõrk on valmistatud tsingitud traadist
  • võrgusilm 5×5 cm, traadi läbimõõt 2,0 – 2,5 mm
  • kasutatakse koduaedade piirdeks
  • võrgu kõrgus 1,2 – 2,0 m, pikkus 15 – 20 m
  • postid peaks valima arvestusega, et postide kõrgus oleks võrgust vähemalt 50cm kõrgem (1,5 meetri kõrguse aia paigaldamisel oleks vaja siis vähemalt 2 meetri kõrguseid poste)
  • postide vahe peaks olema 2,5 – 3m
  • punutud võrgule sobivad metallist ümarpostid

Kõrgused: 1,2m; 1,5m; 1,8m; 2,0m

rooftec