Kuidas puhastada vihmaveesüsteemi

… ja miks see vajalik onvihmaveesüsteemi puhastamine

Vihmaveesüsteem on maja üks tähtsamatest osadest. Iga majaomanik teab, et vihmaveesüsteemi puhastamine ei ole pikisilmi oodatav tööülesanne, kuid on vajalik maja korrashoiu tagamiseks. Soovitatav on puhastada vihmaveerenne ja -torusid vähemalt 2 korda aastas: kevadel ja sügisel. Rohkem tähelepanu tuleks pöörata talve-eelsele puhastusele, et vältida veekahjustusi katusel ning vihmaveerennide ja -torude lõhki jäätumist.

Vihm teeb ise vihmaveesüsteemi puhtaks. Milleks veel eraldi veerennide puhastus?

Vihmaveesüsteem on maja fassaadi ja katuse lahutamatu osa. Katuselt tuleva vihmavee äravoolu tagavad vihmaveerennid, mis kaitsevad maja välisseinu veekahjustuste eest suunates vihmavee hoonest eemale. Torude puhul ei ole välistatud, et ajapikku võib veerennidesse hakata kogunema palju orgaanilist prahti nagu oksad, puulehed, sammal, käbid jne. Praht ummistab veerennid ja torud ning vihma- ja sulaveel ei ole võimalik katuselt vabalt ära voolata. See võib omakorda põhjustada katuselekkeid, seinade hallitamist või koguni katuseäärte mädanemist. Kevadel on vajalik veerennid ja torud üle vaadata just sel põhjusel, et lumesulaperioodil ummistavad jäätükid vee vaba äravoolu ning liigne vesi võib tungida katusekonstruktsioonidesse, mis tekitab suure materiaalse kahju. Lisaks võib tekkida oht, et talvel ummistunud torud ja veerennid võivad külmumise tagajärjel lõhkeda. Sellisel juhul on hädavajalik välja vahetada veerenni katkised osad uute vastu või olenevalt juhtudest paigalda uus terviklik süsteem. Uus vihmaveesüsteem on pikemas perspektiivis mõttekam investeering, sest osade kaupa parandatud süsteem ei pruugi hästi toimida.

 

Kuidas puhastada vihmaveesüsteemi?vihmaveesüsteemi puhastamine

Vajaminevad vahendid:

 • töö- või kummikindad;
 • tugev ja kindel redel;
 • aiavoolik;
 • torupuhastushari;
 • väike plastikkühvel;
 • ämber.

 

 1. Kanna pikki tööriideid ning tugevaid kindaid. Sel moel saad kindel olla, et ei tekita olulisi vigastusi. Teravad oksad ning metalltükid on sagedased leiud ummistunud vihmaveerennides.
 2. Mõistlik on alustada katuse puhastamisest okstest, lehtedest ning muust sarnasest, et järgmise vihmaga ei satuks potentsiaalsed ummistajad uuesti vihmaveesüsteemi ega mitmekordistaks sinu vaeva.
 3. Kasuta mugavat aiakühvlit, et välja kühveldada puulehed, pori ja muu mustus, mis aja jooksul on kogunenud. Alusta veerenni allaviigu juurest ning liigu mööda veerenni ülespoole. Mustust on lihtsam kätte saada juhul, kui see on veidi niiske.
 4. Viska kogunenud prügi ämbrisse, et hiljem ei peaks ka aeda koristama.
 5. Kui  vihmaveerenn on prahist puhastatud, tuleb seda veega loputada kasutades aiavoolikut. Kindlasti tasub hoolikalt üle vaadata ka renninurgad. Raskesti eemaldatava mustuse jaoks kasuta tugevamat harja.
 6. Juhul, kui vesi siiski ei lange torust vabalt alla, tuleks proovida suurendada vee survet või kasutada torupuhastusharja. Tõsisema toruummistuse puhul on võimalik meie poolt pakutavat KJG-vihmaveesüsteemi torusid hõlpsasti lahti võtta ning torud seejärel käsitsi puhastada.

Vihmaveesüsteemi puhastamise käigus tasub üle vaadata, kas leidub roosteplekke või värvidefekte. Nende olemasolul on mõistlik need vastavate vahendite abil ära parandada.

Vihmaveesüsteemi regulaarne puhastamine pikendab rennide eluiga ning hoiab maja fassaadi veekahjustuste eest.

 

Juhul, kui sulle tundub, et vana vihmaveesüsteem ei täida enam oma eesmärki või soovid selle kohta lisainfot, siis võta meiega julgelt ühendust SIIT või tutvu meie toodetega SIIN.

Rooftec aitab!

rooftec