10 lihtsat meelespead asbestivaba eterniitkatuse ehitamisel

Kui olete otsustanud oma maja, suvila või mõne muu ehitise katuse ehitada tsementkiud plaatidega ehk siis asbestivaba eterniit plaatidega, siis järgige neid soovitusi:

  1. Kontrolli ostetud eterniit plaatide arvu ja kvaliteeti müüja juures.eterniit katus
  2. Väldi transportimisel suurema koguse plaatide käsitsi peale ja maha laadimist.
  3. Transpordi plaadid alustel ja teosta nende peale ja maha laadimine selleks vastavate tõstemehhanismidega.
  4. Ära jäta eterniitplaate (plaadipakke) katmata vihma ja lume kätte seisma.
  5. Ära paigalda plaate katusele, kui sajab vihma või lumelörtsi.
  6. Kui lõikad plaate või puurid nendesse kinnituse jaoks auke, eemalda tekkinud prügi plaatide pealt, et ei tekiks esimeste vihmadega halle tsemendilaike värvitud pinnale (kui aga see juhtub, siis tea, et üks pikem vihmaperiood peseb Sinu katuse tolmust puhtaks).
  7. Kinnita asbestivaba eterniit plaadid katusele tehase poolt ettenähtud tehnoloogia järgi ja õigete kinnitusvahenditega. Tehase garantii kehtib ainult õige paigaldamise korral. Asbestivaba eterniidi paigaldusjuhendiga on võimalik täpsemalt tutvuda SIIN.
  8. Katuse katmisel ära luba plaatide pealispinda kriimustada ega muul viisil rikkuda tema kattevärvi.
  9. Hoolda oma katust iga-aastaselt (puulehed, õie- ja muu tolm, sammal jne). See tagab eterniidi pikaajalise kestvuse.eterniidi lõikamine
  10. Kui oled paigaldanud oma ehitise katusele värvita eterniit plaadid (hallid), siis võib juhtuda, et esimeste vihmadega tekivad plaatide alumisele küljele märgumist näitavad laigud. See aga ei tähenda, et katus ei ole vettpidav. Tegemist on selle materjali omapäraga ja need nähud kaovad mõnede märgumis- ja kuivamistsüklite järel. Eterniit plaadid vajavad aega “järelvalmimiseks-kivistumiseks”. Vaatamata katuseplaatide vahelduvale märgumis- ja kuivamistsüklitele, ka suurte temperatuurikõikumiste tingimustes, on tagatud nende edasine külmakindlus ekspluatatsioonis.

Tehase kvaliteedi kontrollisüsteem välistab igasuguse toote, mis ei vasta ettenähtud kvaliteedi normidele, jõudmise tarbijani.

Kui on soovi kontsulteerida oma katuse osas, siis on meiega võimalik ühendust võtta SIIT.

rooftec